شاندیز کجاست؟

شاندیز شهری در استان خراسان رضوی در شمال شرق ایران است. از ویژگیهای منحصربه فرد شاندیز، درههای مصفا و پرآبی است که به همراه درختان سر به فلک کشیده، گلهای وحشی، آب و هوای معتدل شاندیز و رودخانههای روانی که از دامنههای شمالی کوههای بینالود سرچشمه میگیرند مناظر زیبایی را آفریده اند و گردشگران بسیاری را در تمام فصول سال به این ناحیه می کشانند که رودهای مغان، مج، مایان، دهبار، جاغرق، کنگ و زرشک از جمله این رودها میباشند.

این شهر در ۱۲ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد. شاندیز طبق مصوبه دولت و هیئت وزیران در سال ۱۳۸۴ به عنوان اولویت اول و تنها منطقه نمونه بینالمللی گردشگری ایران شناخته شدهاست.

محصول‌های مهم و سوغات شاندیز

مهمترین محصول تولیدی باغی در این شهر گیلاس است. سوغات مهم این شهر، صنایع دستی و به ویژه پوستین‌دوزی است. پوست و محصولات پوستی سوغات معروف و ناب این شهر است و کلیه محصولات پوستی مانند کت و کلاه و … از شهر شاندیز به دیگر شهرهای ایران ارسال می‌گردد. غذای معروف شاندیز، شیشلیک شاندیز است که از شش تکه گوشت گوسفند با روش پخت مخصوص تهیه می‌شود و شهرت جهانی داشته و در بسیاری نقاط ایران و جهان رستورانهایی با نام این شهر زیبا وجود دارد که به عرضه غذای لذیذ شیشلیک شاندیز می‌پردازند.

نقشه هوایی جاده شاندیز، واقع در خراسان رضوی

شاندیز فقط یک رستوران نیست

رستوران شاندیز برگزارکننده بزرگترین کنسرت شبانه بهمراه محبوب ترین خواننده های جزیره می باشد.

برگزاری میهمانی های رسمی

رستوران شاندیز قدیم کیش با پنجاه سال سابقه مفتخر به میزبانی میهمانی های رسمی و خانوادگی بسیار زیادی بوده است.

رستوران شاندیز قدیم کیش با سابق ترین رستوران در جزیره می باشد. با توجه به نظر سنجی های صورت گرفته از میهمانان گرامی، موقعیت استثنایی این رستوران در سالن مجلل در مرکز شهر، پرسنل مجرب ، استفاده از مواد غذایی تازه و روز خرید و همچنین بند موسیقی پر ستاره این رستوران از دلایل محبوبیت این رستوران بوده است.

رستوران شاندیز قدیم کیش، تنها شاندیز قدیمی کیش، مفتخر به میزبانی خوانندگان، بازیگران، ورزشکاران و اشخاص سرشناس بسیاری بوده است. برای مشاهده تصاویر این عزیزان به گالری تصاویر مراجعه فرمایید.

رستوران شاندیز صفدری کیش